با ما همراه باشید

اجتماعی

اسفند ماه سالجاری بخش NICU بیمارستان امام حسین (ع) راه اندازی می شود

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: در اسفندماه سال جاری پلی‌کلینیک شهرستان ابهر با 30 میلیارد تومان اعتبار کلنگ‌زنی و بخش NICU بیمارستان امام حسین (ع) زنجان افتتاح خواهد شد.

منتشر شده

در

اسفند ماه سالجاری بخش NICU بیمارستان امام حسین (ع) راه اندازی می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری و اطلاعات زنجان،علی محمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:سال‌گذشته بدون احتساب اسفندماه که مردم از مراجعه به مراکز درمانی اجتناب می‌کردند 985 هزار ویزیت سرپایی و 18 هزار و 800 مورد بستری، 7 هزار و 635 عمل جراحی و 4 هزار موالید در این مراکز ثبت شده است.

وی با بیان اینکه تکمیل اجرای نظام ارجاع داخلی برای بیماران قلبی، دیابتی، فشار خون و بیماران مزمن روانی را از جمله اقدامات شاخص این سازمان برشمرد خاطرنشان کرد: برای 23 هزار بیمه شده مشمول این بیماری‌ها پرونده الکترونیک تشکیل شده است.

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان به طرح حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی که از چند سال پیش در مراکز ملکی تامین اجتماعی آغاز شده بود اشاره کرد و گفت:این طرح از اول اسفندماه برای همه مراکز و بیمه‌شدگان عملیاتی خواهد شد.

محمدی افزود:در راستای ترویج زایمان طبیعی در بیمارستان امام حسین (ع) از حدود چهار سال گذشته تاکنون زایمان در آب انجام می‌شود و با توجه به سهولت زایمان و بهداشتی بودن، 8624 مورد زایمان در آب در استان زنجان انجام شده، به طوری که زایمان سزارین به زیر 30 درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته میزان مرگ و میر در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان به ازای 1000 نفر، 4.7 (نصف متوسط کشوری) است، خاطر نشان کرد: در سال گذشته در حوزه درمان غیرمستقیم 192 میلیارد تومان در استان زنجان برای مراکز طرف قرارداد با تامین‌اجتماعی هزینه شده و حدود سه میلیون و 900 مورد مراجعه بیمه‌شدگان به مراکز طرف قرارداد بوده است.

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به تعداد نیروهای همکار با تامین اجتماعی در مراکز درمانی درگیر شده با ویروس کرونا را 256 نفر اعلام کرد و خاطرنشان کرد: 15 پزشک از جمله هر دو متخصص عفونی بیمارستان‌های امام حسین (ع) و امید ابهر هم مبتلا به بیماری کووید 19 شدند.

این مقام مسئول حذف دفترچه را از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در تامین اجتماعی اعلام کرد و تصریح کرد: تولید نسخه الکترونیکی به 92 درصد رسیده است و در این راستا راه‌کارهایی برای مواقع بحرانی از جمله قطع اینترنت هم پیش‌بینی شده است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها