اجتماعی

استقبال از زمستان با 241 دستگاه مربوطه راهداری در زنجان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت:استقبال از زمستان با 241 دستگاه مربوط به راهداری زمستانی در استان زنجان انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جعفر قزوینیان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از اول آبان‌ماه طرح آماده‌سازی راهداری زمستانی آغاز شده ولی اجرای طرح از ابتدای آذرماه بوده و بر همین اساس انبارهای نمک و شن و ماسه پر شده، تیغه‌های برف‌روب به ماشین‌آلات متصل شده و آماده بارش اولین برف زمستانی در استان هستیم.

به گفته وی، طول راه‌های تحت تاثیر بارش در استان، 5 هزار و 40 کیلومتر بوده که شامل 12 گردنه برفگیر با 188 کیلومتر طول مسیر گردنه‌ها بوده و 241 دستگاه مربوط به راهداری زمستانی برای خدمت‌رسانی، در حال آماده‌باش قرار دارند.

وی ادامه داد: 9 راهدارخانه و 23 پایگاه راهداری، 8 آشیانه و 17 انبار نمک در طرح راهداری زمستانی در نظر گرفته شده و 398 نفر نیروی انسانی اعم از اپراتور ماشین‌آلات، تدارکات و راهدار در قالب 40 اکیپ در محورهای مواصلاتی استان مستقر شده‌اند.

قزوینیان میزان نمک مورد نیاز در زمستان امسال را 32 هزار تن اعلام کرده و افزود: از این میزان 10 هزار تن از سال قبل در انبار دپو شده، 16 هزار تن خریداری کرده و بقیه نیز به تدریج وارد انبارها خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: 79 دستگاه بیل برف‌روب در طرح راهداری زمستانی امسال مورد استفاده قرار می‌گیرد و با این وجود آماده‌ایم در صورت بارش سنگین برف، از توان بخش خصوصی نیز برای برف‌روبی جاده‌ها بر اساس اولویت و اهمیت جاده‌ها ابتدا در آزادراه‌ها و سپس بزرگ‌راه‌ها، راه‌های اصلی، راه‌های فرعی و راه‌های روستایی استفاده کنیم و بر همین اساس نیز از مردم درخواست همکاری داریم تا امسال زمستان خوبی را سپری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا