اجتماعی

ارتقای درجه 160 امدادگر جمعیت هلال احمر استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: 170 پرونده امدادگران در دهمین کمیته استانی ارتقای درجه بندی امدادگران و نجاتگران با حضور مسئولان این حوزه و ناظران سازمان امداد و نجات کشور مورد بررسی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: از این تعداد 160 پرونده به درجه های نجاتگری اول، دوم و سوم ارتقا یافتند که از این تعداد 132 نفر آقا و 28 نفر نیز خانم از شهرستان های زنجان، خدابنده و ابهر هستند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این تعداد از سطح امدادگری یکم به نجاتگری سوم، از نجاتگری سوم به دوم و از سطح دوم نیز به یکم ارتقا یافتند.

موسوی ادامه داد: بالا بردن توان عملیاتی تیم های امداد و نجات، سیر منطقی و تدریجی روند آموزش و تمرکز بر ارتقای کیفیت آموزش ها، استاندارد سازی مسیر ارتقای نیروهای داوطلب در هر رسته از تیم های عملیاتی، ایجاد بانک اطلاعاتی و شناسنامه کامل و دقیق امدادگران و نجاتگران بر حسب درجات کسب شده وتیم های عملیاتی به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های آنها از اهداف ارتقای درجه است.

وی، سطح بندی امدادگران و نجاتگران برمبنای تخصص و توانمندی آنان در هر رسته ازتیم های عملیاتی جمعیت هالل احمر، سهولت در شناسایی امدادگران و نجاتگران در صحنه حادثه، ایجاد رقابت سالم با تقویت روحیه مشارکت و کارگروهی در بین امدادگران و نجاتگران، ایجاد انگیزه در امدادگران جهت رسیدن به مقاطع و درجات بالاتر را از دیگر اهداف اعطا و ارتقای درجه برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه بخش از فعالیت های هلال احمر را مدیون اعضای داوطلب هستیم، گفت: با حضور فعال 465 امدادگر فعال خانم و آقا در هلال احمر این استان، عملیات‌های امدادی با موفقیت انجام می شود که به صورت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر حضور دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا