سیاست

ارتش جمهوری اسلامی ایران با پیروزی انقلاب اسلامی متولد شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ جلال صالحی در مراسم رژه به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی ضد انقلاب داخلی و استعمارگران شرق و غرب دست به دست هم داده و هر روز توطئه ای جدید علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران تدارک می دیدند، اظهار داشت: فرزندان این ملت در ارتش، سپاه پاسداران و بسیج مردمی برای حفظ انقلابی که حاصل خون هزاران شهید به خون خفته و دسترنج ملت بیدار و هوشیار ایران اسلامی بود جانانه و جان برکف دفاع کردند و تاریخ انقلاب اسلامی را با خون سرخ خویش نوشتند.

وی با بیان اینکه ارتش تا به امروز با پشت سر گذاشتن آزمون‌های متعددی دوران پرفراز و نشیبی را طی نموده است و بر قله استقلال، سربلند و سرافراز ایستاده است، ابراز کرد: ارتش این افتخار و سربلندی را به بهای خون شرف کسب نموده است.

فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی زنجان بیان کرد: ارتش در همان روزهای آغازین انقلاب که ضدانقلاب داخلی و استعمارگران شرق و غرب دست‌به‌دست هم داده بودن و هر روز توطئه‌ای جدید علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی تدارک می‌دیدند، فرزندان این ملت در ارتش و در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج مردمی برای حفظ انقلابی که حاصل خون هزاران شهید به‌خون‌خفته بود و دسترنج ملت بیدار و هشیار ایران اسلامی بود جانانه و جان‌برکف دفاع نمودند.

وی خاطرنشان کرد: فرزندان ملت تاریخ انقلاب اسلامی با خون خود نوشتند، تصریح کرد: یادمان است که آن زمان که ارتش صدام قصد فتح خوزستان و ساقط نمودن نظام جمهوری اسلامی را داشت ارتش جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمن که کاملاً آماده و مجهز بود، ایستادگی کرد و به قیمت خون پاک افسران، درجه‌داران و سربازان ارتش از خاک میهن و انقلاب اسلامی پاسداری کرد.

صالحی عنوان کرد: جایگاه بلند ارتش جمهوری اسلامی ایران و توانمندی آن به لحاظ اختراعات و ابتکارات و خلاقیت‌ها در عرصه تجهیزات و آمادگی رزمی دفاعی در برابر هر نوع تهاجم و تجاوز بیگانگان مرهون و مدیون معمار کبیر انقلاب اسلامی و در ادامه مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در فروردین 57 با توجه‌ به آنچه در کشور می‌گذشت بیش از هرکس دریافته بود که ارتش و ارتشیان چه نقش حساسی در انقلاب و پاسداری از آن دارند، ادامه داد: به همین خاطر امام خمینی (ره) مانع از انحلال ارتش شد.

فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی زنجان با بیان اینکه ملت ایران با تاسی از امام خمینی (ره) و پشتیبانی بی‌چون‌ و چرای خود را از فرزندان خود در ارتش جمهوری اسلامی را اعلام نمودند، افزود: ارتشیان سلحشور در آن زمان به‌خوبی دریافته بودند که اگر عزت و اقتداری است در فرمان‌برداری از امام خمینی (ره) است.

وی بیان کرد: ارتش اولین روزهای انقلاب با چهره متفاوت از گذشته در کنار انقلاب قرار گرفت و در جبهه‌های مبارزه با توطئه‌های تبلیغی و فرهنگی ضدانقلاب داخلی و رویارویی تمام‌عیار عناصر خودفروخته و وطن‌فروش که در جای‌جای ایران ایجاد اغتشاش کرده بودند مقاومت کرد.

صالحی با بیان اینکه ارتش با تقدیم چند صد شهید از نخستین روزهای انقلاب اسلامی اطاعت‌پذیری از رهبر انقلاب و وحدت و یگانگی را با ملت به ثبت رساند، خاطرنشان کرد: امروز ارتش قدرتمند در کنار سپاه پاسداران و بسیج مردمی و نیروی انتظامی و طی نمودن مدارج ترقی و خلق حماسه‌های بی‌نظیر در عرصه دفاع مقدس وفاداری خود را به انقلاب و آرمان‌های انقلاب اثبات کرد.

وی با بیان اینکه ارتش در راستای خودکفایی و آمادگی دفاعی گام برداشته است، ابراز کرد: ارتش با استفاده از ایمان و اعتقادات کار خود توانمندی گسترده دفاعی کشور را در مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی بیگانگان نشان داده است.

فرمانده تیپ 216 مستقل زرهی زنجان ابراز کرد: نسل‌های آینده در تاریخ خواهند دید که ارتش خداجو و ولایت‌مدار جمهوری اسلامی ایران در طول 8 سال دفاع مقدس با تقدیم بیش از 48 هزار شهد و 270 جانباز و آزاده به انقلاب اسلامی به رهبر و ملت قدرشناس ایران ادای دین کرده است.

وی تصریح کرد: امروز ما اعتقاد راسخ داریم که ارتش ولایی با پشتوانه مردمی تحت فرماندهی فرمانده کل قوا آمده جانبازی در راستای حفظ و نشر آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا