اجتماعی

ارائه خدمات هلال احمر در طرح ملی نذر آب 5

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: تاکنون ارزش ریالی خدمات در قالب طرح ملی نذر آب 5 در کشور بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال بوده که اجرای این طرح تا پایان آبان ماه امسال ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،وحید سلیمی در حاشیه افتتاح طرح نذر آب 5 در روستای خلیفه قشلاق شهرستان خدابنده استان زنجان اظهار داشت: امسال برای پنجمین سال متوالی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور نسبت به اجرای این طرح اقدام کرده است.

وی یادآوری کرد: در سال های گذشته در چهار استان جنوبی کشور طرح نذر آب 5 را اجرا می کردیم که با توجه به گستردگی تنش آبی و تقارن امسال با صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر، این طرح در 100 روستا در همه استان‌های کشور در حال اجراست.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: این طرح در استان زنجان در 2 روستای قره ولی و خلیفه قشلاق شهرستان خدابنده انجام می شود.

سلیمی اظهار داشت: تاکنون آبرسانی به 83 روستای کشور در قالب طرح ملی نذر آب 5 اجرا شده است.

این مقام مسئولتصریح کرد:: در روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق شهرستان خدابنده دستگاه های تصفیه آب با ظرفیت تصفیه 10هزار لیتر آب آشامیدنی در شبانه روز نصب شد.

وی اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت اهالی این روستاها پنج هزار و 300متر لوله کشی آب آشامیدنی تا درب منازل مسکونی در روستاهای خلیفه قشلاق در دست اجراست.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، ارزش ریالی این خدمات در سطح کشور در قالب طرح ملی نذر آب را بیش از 170میلیارد ریال بیان کرد و افزود: اجرای این طرح تا پایان آبان ماه امسال ادامه دارد.

سلیمی، استفاده از ظرفیت پزشکان و پیرا پزشکان داوطلب را از دیگر خدمات سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور برای هموطنان دانست.

 وی افزود: از این ظرفیت ها در قالب کاروان های سلامت در طرح ملی نذر آب استفاده می کنیم که امروز پزشکان داوطلب خدمات درمانی و دارویی رایگان برای اهالی روستای خلیفه قشلاق و روستاهای تابعه آن ارائه دادند. 

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به ارایه خدمات حمایتی – درمانی اشاره کرد و گفت: در طول سال در حال ارائه خدمت به هموطنان هستیم که امسال از محل اعتبارات حمایتی این سازمان بیش از یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به استان ها تخصصی داده ایم.

سلیمی خاطرنشان کرد: پس از فرایند مددکاری و انجام‌ مراحل اداری این کمک ها به صورت بلاعوض به بیماران نیازمندی که به جمعیت هلال احمر مراجعه می کنند، ارائه می شود.

وی، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بیماران نیازمند را از دیگر خدمات سازمان داوطلبان برشمرد و ادامه داد: فاز اول این‌ خدمات با یک میلیارد ریال با همکاری صندوق قرض‌الحسنه مهر ایران در حال ارائه است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: این ‌تسهیلات قرض‌الحسنه برای بیماران نیازمند با اقساط 60 ماهه و کارمزد چهار درصد پرداخت می شود.

سلیمی به تعداد اعضای داوطلبان هلال احمر اشاره کرد و افزود: با توجه به راه اندازی سامانه جامع اعضا و داوطلبان در حال حاضر بیش از 800 هزار نفر داوطلب شناسنامه دار در سازمان جوانان و‌ داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور فعالیت دارند.

وی اضافه کرد: با راه اندازی”اپلیکیشن هلال من” روند جذب داوطلبان و اعضا در کشور توسعه و سازماندهی می شود.

گفتنی است، طرح ملی نذر آب 5 در روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق شهرستان خدابنده در استان زنجان آغاز شد در این طرح 2 دستگاه تصفیه آب با هزینه پنج میلیارد ریال در این روستاها نصب شد که این دستگاه ها در شبانه روز 10 هزار لیتر آب آَشامیدنی را تصفیه می کند و لوله کشی به طول پنج هزار و 300 متر نیز در روستای خلیفه قشلاق تا درب منازل در این روستا انجام شده است.

ارائه خدمات درمانی رایگان کاروان سلامت هلال احمر استان زنجان با حضور داوطلبانه پزشکان در بخش های فوق تخصص ارتوپد، متخصص داخلی، متخصص اطفال، دندانپزشک، زنان و رایمان، 2 پزشک عمومی، کارشناسان بینایی سنجی، بهداشت محیط، بهداشت تغذیه ارائه شد.

 علاوه بر ارائه این خدمات بیان شده، 500 بسته حمایتی – معیشتی شامل 10قلم، 300 بسته لوازم التحریر و 200 بسته اقلام بهداشتی شامل شامپو، مسواک، خمیردندان و سایر اقلام مورد نیاز در میان خانوارهای کم برخوردار در روستاهای خلیفه قشلاق و قره ولی به ارزش 10 میلیارد ریال توزیع شد.

2 تیم سحر نیز در روستاهای قره ولی و خلیفه قشلاق برنامه های فرهنگی، آموزشی و بازی برای کودکان و دانش آموزان ارائه دادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا