اجتماعی

ارائه آموزش هلال احمر برای بیش از 7 هزار زنجانی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: چهار ماهه گذشته از سالجاری هفت هزار و 230 نفر در سطح استان نفر از آموزش های همگانی و کمک های اولیه بهره مند شده اند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان در سطح شهرها، روستاها، دستگاه های اجرایی، مراکز نظامی و انتظامی از آموزش های مورد نیاز هستیم.

وی یادآوری کرد: چهار ماهه گذشته از سالجاری 242 دوره آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات، کمک های اولیه به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاهای این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شده و این روند همچنان با قوت بیشتری ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: دوره های آموزشی برای داوطلبان در مراکز شعب، خانه های هلال استان برای کارکنان دستگاه های اجرایی، نیروهای شرکت های تولید و کارخانجات، اعضای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) ارائه شده است.

موسوی تاکید کرد: فراگیران پس از گذراندن این دوره ها به آموزش کمک های اولیه 22 ساعته و آموزش همگانی هشت ساعته هدایت می شوند تا از آموزش های تخصصی نیز بهره مند شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراگیران آموزش همگانی و کمک های اولیه در خانه های هلال اعضا در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در سطح شهرها، محلات، روستاها و ادارات هستند.

به گفته موسوی، هدف از ارائه این آموزش ها ارتقای فرهنگ خود امدادی و ترویج فعالیت های آموزشی برای مخاطبان است.

وی با بیان اینکه برای همه این فراگیران گواهینامه می شود، یادآوری کرد: این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرم دره، ایجرود و ماهنشان در حال برگزاری و با قوت بیشتری نسبت به گذشته ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاقمندان برای بهره مندی از آموزش های هلال احمر می توانند با مراجعه به خانه های هلال در سطح شهرها و روستاها، محلات، مساجد، ادارات، دهیاری ها ثبت نام کرده و از آموزش ها بهره مند شود.

موسوی خاطرنشان کرد: علاوه بر این علاقمندان به فراگیری آموزش های هلال احمر می توانند با مراجعه به واحد آموزش شعب جمعیت هلال احمر در شهرستان ها ثبت نام کرده و وارد دوره های آموزشی شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا