اجتماعی

اختصاص پنج هزار میلیارد تومان برای بیماران خاص و صعب العلاج در کشور

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر این موضوع که سایر بیمه گر‌ها از کانال بیمه سلامت یا به صورت جداگانه بتوانند خدمات را دریافت کنند هنوز بخشنامه نهایی صادر نشده است، گفت: در این میان مبلغ پنج هزار میلیارد تومان برای بیماران خاص و صعب العلاج در کشور اختصاص یافته که این مهم سال آینده نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،یعقوب شیویاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر 397نفر بیمار ام اس، 215نفر بیمار دیالیزی، 137نفر پیوند کلیه، 81نفر هموفیلی و 24نفر تالاسمی تحت پوشش این اداره کل هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به برنامه‌های مهم این اداره کل درباره این بیماران تحت پوشش، افزود: هم اکنون تاسیس صندوق بیماران خاص و صعب العلاج و کار‌های مقدماتی آن انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: دستور العمل‌های ابلاغی نیز اعلام شده و در این ارتباط برای همکاری موسسات طرف قرارداد در بحث درمان هماهنگی‌ها انجام می‌شود تا دارو‌های مورد نیاز و پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها با سهولت بیشتری انجام گیرد.

شیویاری با بیان اینکه در حال حاضر این موضوع که سایر بیمه گر‌ها از کانال بیمه سلامت یا به صورت جداگانه بتوانند خدمات را دریافت کنند هنوز بخشنامه نهایی صادر نشده است، اظهار داشت: در این میان مبلغ پنج هزار میلیارد تومان برای بیماران خاص و صعب العلاج در کشور اختصاص یافته که این مهم سال آینده نیز افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: سهم استان‌ها بر اساس سرانه جمعیتی و تعداد بیمه شدگان تخصیص می‌یابد ضمن اینکه ساز و کار پرداخت برای بیمه شدگان تامین اجتماعی هم در دست بررسی است.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان ادامه داد: مقرر شده هر بیمه گری سهم خود را به تعداد بیمه شدگان و بیماران تخصیص دهد که اولویت کار این اداره کل تحت پوشش قرار دادن بیماران خاص فاقد هر نوع پوشش بیمه‌ای است.

به گفته شیویاری در این ارتباط گروه‌های هدف می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و پس از ارزیابی‌های وسع مالی، خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند و در صورت قرار گرفتن در دهک‌های اول تا سوم خدمات را به صورت رایگان دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا