اقتصاد

اختصاص بیش از 50 درصد تسهیلات پست بانک به روستاها

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن شجاعی از پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و اظهار داشت: این بانک از ابتدای سال 1400 با حمایت از 539 طرح با پرداخت640 هزار میلیون ریال توانست نزدیک به 832 نفر در روستاها ایجاد اشتغال نماید.

وی با اشاره به رتبه سوم پست بانک زنجان در تعداد خودپردازهای بانکی در بین بانک های استان، گفت: تراکنش دستگاههای خودپرداز در مناطق روستایی و کم برخوردار نشان دهنده کاهش ترددهای روستاییان جهت انجام کار بانکی به شهرها و به تبع آن کاهش هزینه های زندگی آنان شده است.

این مقام مسئول با توجه به ارائه خدمات آنلاین بانکی در 150 باجه بانکی روستایی تاکید کرد: مردم روستا بدون نیاز به حضور در شهرها می توانند کلیه خدمات بانکی مورد نیاز خود را در باجه های بانکی روستایی دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهند.

مدیر شعب پست بانک استان زنجان گفت: در اجرای فرمایشات ریاست محترم جمهوری تسهیلات بدون ضامن مطابق بخشنامه های بانک مرکزی به شرکتها و سازمان هایی که در پست بانک حساب دارند پرداخت و قسمتی نیز برای سال 1401 پرداخت می گردد.

وی با بیان این که پست بانک، بانک تخصصی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد گفت: این بانک در کنار پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در روستاها، از نخبگان و شرکتهای دانش بنیان و استارتاپ ها در جهت تجاری سازی محصول از طریق پرداخت تسهیلات با نرخ پایین حمایت می نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا