اجتماعی

احداث بوستان باغ شهید هاشمی نژاد در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،منصور سلطانی محمدی با بیان اینکه سایت بوستان هاشمی نژاد در شهر زنجان و حد فاصل بلوار شریعتی در شرق، خیابان فیاض بخش در غرب و کوچه یازدهم در شمال قرار گرفته است، اظهار داشت: این پارک به مساحت 65 هزار و 591 مترمربع احداث می‎شود که در طرح پیشنهادی آن یک معبر 18 متری در جنوب این پارک نیز احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این پارک با چهار ورودی در شمال، جنوب، شرق و غرب، ورود افراد از بافت مسکونی اطراف را سهولت بخشیده است، تصریح کرد: وجود پارکینگ در چهار ضلع مختلف این سایت، دسترسی سواره را نیز تسهیل می‌کند.

سرپرست شهرداری زنجان با بیان اینکه بوستان هاشمی نژاد با رویکرد بازی و گفتگو طراحی شده است، افزود: بدین منظور فضاهای بازی به صورت مجزا برای کودکان و بزرگسالان، متناسب با سن و روحیات آنها طراحی شده است که می‌توان از دوز، منچ، شطرنج و غیره برای فضای بزرگسالان نام برد، همچنین فضاهای بازی که در ایام تعطیلات انواع بازی‌های محلی و سنتی صورت بپذیرد.

وی گفت: از آنجا که ورزش های هیجانی مانند اسکیت، دوچرخه سواری و موتور برقی برای نوجوانان و جوانان بسیار جذاب هستند و کمبود آن ها در این منطقه احساس می شد، بخشی از قسمت شمالی سایت به این منظور اختصاص یافته است.

سلطانی محمدی با اشاره به اینکه برای بهبود سرانه فرهنگی محله، سرای محله، کتابخانه و کلاس های آموزشی و هنری طراحی شده و در زون جنوبی قرار گرفته است، ادامه داد: یک فضای نیمه بسته برای برگزاری غرفه‌های کارآفرینی و حمایتی از تولیدات خانگی نیز در این قسمت طراحی شده است.

وی با بیان اینکه در قسمت جنوب شرقی سایت، سالن آمفی تئاتر روباز قرار دارد که می‌تواند محلی برای برگزاری جُنگ ها، کنسرت‌های خیابانی، آیین‌ها، رسومات و یا مراسم سنتی- محلی، برنامه های تئاتر خیابانی همچنین در زمستان انواع فستیوال های آدم برفی، برف بازی، ورزش های زمستانی و غیره باشد.

سرپرست شهرداری زنجان با اشاره به اینکه وجود دو نظرگاه در این قسمت به جذابیت فضایی آن افزوده است، گفت: فضاهای خدماتی مانند سرویس بهداشتی، بوفه، کافی شاپ، نمازخانه و سایه بان ها و غیره نیز به تناسب نیاز هر فضا در سرتاسر پارک گنجانده شده اند.

وی با بیان اینکه پوشش گیاهی این پارک بر مبنای اقلیم سرد و خشک زنجان طراحی شده و تلاش شده است تا علاوه بر حفظ تنوع پوشش گیاهی، مقاومت گونه‌ها به سرما و کم آبی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: همچنین دسترسی و نگهداری آسان، سایه اندازی، تنوع فرم درختان و فصول گلدهی و غیره نیز از عوامل مهم در انتخاب بوده اند.

سلطانی محمدی گفت: در این پارک 6/96 درصد طراحي اختصاص به فضاهاي باز و سبز و 4/3 درصد ابنيه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا