با ما همراه باشید

اجتماعی

احداث بوستان باغ شهید هاشمی نژاد در زنجان

سرپرست شهرداری زنجان با اشاره به اینکه بوستان باغ شهید هاشمی نژاد در زنجان احداث می‌شود، گفت: طراحی این پارک به اتمام رسیده و در حال برآورد و تهیه اسناد مناقصه قرار دارد.

منتشر شده

در

احداث بوستان باغ شهید هاشمی نژاد در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،منصور سلطانی محمدی با بیان اینکه سایت بوستان هاشمی نژاد در شهر زنجان و حد فاصل بلوار شریعتی در شرق، خیابان فیاض بخش در غرب و کوچه یازدهم در شمال قرار گرفته است، اظهار داشت: این پارک به مساحت 65 هزار و 591 مترمربع احداث می‎شود که در طرح پیشنهادی آن یک معبر 18 متری در جنوب این پارک نیز احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این پارک با چهار ورودی در شمال، جنوب، شرق و غرب، ورود افراد از بافت مسکونی اطراف را سهولت بخشیده است، تصریح کرد: وجود پارکینگ در چهار ضلع مختلف این سایت، دسترسی سواره را نیز تسهیل می‌کند.

سرپرست شهرداری زنجان با بیان اینکه بوستان هاشمی نژاد با رویکرد بازی و گفتگو طراحی شده است، افزود: بدین منظور فضاهای بازی به صورت مجزا برای کودکان و بزرگسالان، متناسب با سن و روحیات آنها طراحی شده است که می‌توان از دوز، منچ، شطرنج و غیره برای فضای بزرگسالان نام برد، همچنین فضاهای بازی که در ایام تعطیلات انواع بازی‌های محلی و سنتی صورت بپذیرد.

وی گفت: از آنجا که ورزش های هیجانی مانند اسکیت، دوچرخه سواری و موتور برقی برای نوجوانان و جوانان بسیار جذاب هستند و کمبود آن ها در این منطقه احساس می شد، بخشی از قسمت شمالی سایت به این منظور اختصاص یافته است.

سلطانی محمدی با اشاره به اینکه برای بهبود سرانه فرهنگی محله، سرای محله، کتابخانه و کلاس های آموزشی و هنری طراحی شده و در زون جنوبی قرار گرفته است، ادامه داد: یک فضای نیمه بسته برای برگزاری غرفه‌های کارآفرینی و حمایتی از تولیدات خانگی نیز در این قسمت طراحی شده است.

وی با بیان اینکه در قسمت جنوب شرقی سایت، سالن آمفی تئاتر روباز قرار دارد که می‌تواند محلی برای برگزاری جُنگ ها، کنسرت‌های خیابانی، آیین‌ها، رسومات و یا مراسم سنتی- محلی، برنامه های تئاتر خیابانی همچنین در زمستان انواع فستیوال های آدم برفی، برف بازی، ورزش های زمستانی و غیره باشد.

سرپرست شهرداری زنجان با اشاره به اینکه وجود دو نظرگاه در این قسمت به جذابیت فضایی آن افزوده است، گفت: فضاهای خدماتی مانند سرویس بهداشتی، بوفه، کافی شاپ، نمازخانه و سایه بان ها و غیره نیز به تناسب نیاز هر فضا در سرتاسر پارک گنجانده شده اند.

وی با بیان اینکه پوشش گیاهی این پارک بر مبنای اقلیم سرد و خشک زنجان طراحی شده و تلاش شده است تا علاوه بر حفظ تنوع پوشش گیاهی، مقاومت گونه‌ها به سرما و کم آبی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: همچنین دسترسی و نگهداری آسان، سایه اندازی، تنوع فرم درختان و فصول گلدهی و غیره نیز از عوامل مهم در انتخاب بوده اند.

سلطانی محمدی گفت: در این پارک 6/96 درصد طراحي اختصاص به فضاهاي باز و سبز و 4/3 درصد ابنيه است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها