اقتصاد

اجرای 3 پروژه مهم ملی راه سازی در شهرستان طارم

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم، از اجرای سه پروژه مهم ملی راه سازی در شهرستان طارم خبر داد و گفت: پروژه سه راهی طارم به منجیل با قوت در حال اجرا است و بیش از 15درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید غفور شفیعی بخش راه به عنوان یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌ای هر منطقه و استان یاد کرد و اظهار داشت: راه نقش بسیار مهم و اساسی در حمل و نقل کالا و مسافر دارد.

وی با بیان اینکه 6 پروژه مهم راه سازی در استان زنجان در حال انجام است، گفت: از این تعداد، سه پروژه ملی راه سازی در شهرستان طارم در دست اجرا است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم، با بیان اینکه پروژه «سه راهی طارم به منجیل» از پروژه‌های مهم استان زنجان بوده و ارتباط این استان با گیلان را برقرار می‌کند، تاکید کرد: این پروژه با پروژه «ملاسرا -شفت» و پروژه «کلور- درام» سه پروژه مهم راه سازی هستند که در طارم اجرا می‌شود.

شفیعی با بیان اینکه پروژه «درام-کلور» فعال بوده و پیمانکار طبق قرار داد و جدول زمانی بندی، عملیات خاکبرداری را تا بهار سال 1402به اتمام خواهد رساند، گفت: در صورت تامین اعتبار این مهم محقق می‌شود و این پروژه مشترک راه سازی با استان اردبیل است.

وی به پروژه سه راهی طارم به منجیل اشاره کرد و گفت: 16.5 کیلومتر از این پروژه پیمان سپاری شده و با قوت در حال اجرا است و بیش از 15درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان طارم، تصریح کرد: طول محور این پروژه «80کیلومتر» است که «33.5 کیلومتر» از این پروژه که در حوزه‌ی شهرسان طارم است طی سالهای گذشته اجرا شده و برای تردد استفاده می‌شود.

شفیعی با بیان اینکه پروژه سه راهی طارم به منجیل مصوب سفر مقام معظم رهبری در سال 82بوده و به دلیل کمبود اعتبارات کافی بعد از 20سال هنوز به اتمام نرسیده است، گفت: همچنین به علت صعب العبور بودن هزینه زیادی برای اجرا می‌خواهد و این مهم هم عامل کندی اجرای پروژه بوده است.

وی به پروژه محور «ملاسرا و شفت» اشاره کرد و بیان داشت: این پروژه در خصوص تامین اعتبار مشکل دارد و اینکه بحث زیست محیطی که در محدوده استان گیلان است هنوز مرتفع نشده ولی در داخل شهرستان طارم این پروژه آغاز شده و با اجرای میدان زیتون در ورودی جنوبی شهر آببر این پروژه در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا