اجتماعی

اجرای کمپین برای هم بمانیم در خانه های هلال زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سید قاسم موسوی اظهار داشت: این کمپین با مشارکت و حمایت مالی کمیته بین المللی صلیب سرخ و نیز همکاری دفتر ارتقا سلامت وزارت بهداشت در خانه هلال سایر استان ها و از جمله 30 خانه هلال استان زنجان در حال اجراست.

وی، رویکرد این کمپین را آموزش پیشگیری از بیماری کرونا، تبلیغ و تاکید بر واکسیناسیون برای ایمنی جامعه، آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این کمپین”برای هم بمانیم” ضمن تقویت مهارت های فردی فراگیران در پیشگیری از بیماری کرونا با حداقل ترین و ضروری ترین سرفصل های آموزشی کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برنامه ریزی شده است.

موسوی ادامه داد: مبنای آموزشی استفاده از روش های آموزشی متنوع بر اساس رده سنی مخاطبان است تا آمادگی لازم در جوامع محلی محقق شود.

وی یادآوری کرد: بعد از پایان این دوره اعضای گروه با شرکت در مانورهای محلی و سایر برنامه های ویژه داوطلبان، آمادگی خود، جامعه و اطرافشان را در برابر حوادث و بلایا تقویت می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پیشگیری از بیماری کرونا و قطع زنجیره ابتلا از طریق ترویج واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی، ارتقای پاسخگویی و واکنش در برابر حوادث و بحران ها به کمک ظرفیت سازی و توانمند نمودن جوامع محلی به ویژه در مناطقی که خانه های هلال دارد از اهداف اجرای کمیپن” برای هم بمانیم” به شمار می رود.

موسوی، آماده سازی خانه های هلال برای واکنش اضطراری در برابر بحران ها و آگاه سازی و توانمند سازی جوامع محلی و روستایی را از دیگر اهداف این کمپین برشمرد.

وی اظهارداشت: این کمپین از نیمه نخست دی ماه سالجاری شروع شده و تا هشتم اسفند ماه امسال برای گروه های سنی از کودکان هشت تا افراد بزرگسال 53 سال به بالا اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا