با ما همراه باشید

اجتماعی

اجرای پویش مجازی مصون سازی خانواده محور کودکان در برابر اعتیاد

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان از برگزاری پویش مجازی پدر و کودک در راستای برنامه مصون سازی کودکان زیر سن دبستان در برابر مصرف مواد خبر داد.

منتشر شده

در

اجرای پویش مجازی مصون سازی خانواده محور کودکان در برابر اعتیاد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید رزاق منافی با بیان اینکه گوش دهی یکی از اصلی ترین راهبردهای برنامه ارتقاء سلامت و یکی از کلیدی ترین اقدامات پیشگیری از اعتیاد است، اظهار کرد: این برنامه با هدف تعامل و ارتباط بیشتر پدران و کودکان در شرایط کرونا و با شعار” به کودکان خود گوش می دهیم ” اجرا می شود.

وی ادامه داد : طرح مصون سازی کودکان زیر سن دبستان در شرایط قبل از شیوع بیماری کرونا با ظرفیت ۲۰ نفر از مادران و پدران با هماهنگی مهدهای کودک اجرا می شد و برای هر دوره ۲۰ والد (به صورت ثابت) در جلسات آموزش هفتگی شرکت می کردند.

این مسئول خاطرنشان کرد: طول دوره آموزشی برنامه ۶ هفته بوده که به صورت هفتگی با موضوعات تعاریف اعتیاد و علل گرایش به مصرف مواد، سبک های رفتاری والدین، اهمیت ارتباط سالم و موثر در خانواده، کنترل خشم و راههای مقابله با آن، راههای کمک به کودکان برای موفقیت، نحوه استفاده از فضای مجازی برگزار می شد و کودکان نیز به همراه والدین حضور فعال و مشارکتی داشتند.

منافی بیان کرد: در سال جاری با توجه به شرایط کرونا این برنامه در فضای مجازی و در قالب مسابقه بازی، ورزش و آشپزی توسط پدران وکودکان برگزار می شود و شرکت کنندگان آثارخود را در قالب عکس و فیلم ارسال می نمایند و جوایزی نیز برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به برگزاری مراسم گرامی داشت هفته مبارزه با مواد مخدر در مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی معتادین گفت: این مراسم با همکاری مرکز مثبت زندگی و در مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی ترنم باران برگزار گردید.

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان اضافه کرد: این مراسم با اجرای برنامه های متنوعی شامل اجرای قطعات موسیقی، مسابقه دارت، طناب کشی و اجرای حرکات انفرادی توسط شرکت کنندگان حاضر در مرکز اقامتی اجرا شد و هدایایی به رسم یادبود به شرکت کنندگان در مسابقه اهدا گردید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها