اقتصاد

اجرای پویش سپاس معلم در بستر شبکه شاد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی اسماعیلی،در نشست خبری به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با اصحاب رسانه اظهار داشت:هفته معلم بهانه‌ای برای بیان ویژگی و جایگاه معلم در جامعه است.

وی با بیان اینکه 49نفر به عنوان معلم نمونه به مرحله کشوری معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: 6 معلم نیز در استان تجلیل خواهند شد که در شاخص‌های مختلف انتخاب شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره روزشمار هفته معلم سال 1401از 12 تا 18 اردیبهشت گفت: این روزشمار با توجه به اسناد بالادستی آموزش‌ و پرورش از جمله سند تحول بنیادین، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و همچنین شعار سال 1401 (تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» تدوین‌ شده است.

وی افزود: بر این اساس، ارتباط بین معلم به‌ عنوان اصلی‌ترین عامل اثرگذار در تعلیم و تربیت و تولید دانش‌بنیان ایجاد شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه دوشنبه 12 اردیبهشت با عنوان معلم و اندیشه مطهر نامگذاری شده است، گفت: 13 اردیبهشت به عنوان معلم، پایه‌گذار تمدن نوین اسلامی و 14 اردیبهشت نیز به عنوان معلمِ پیشکسوت، سرمایه نظام تعلیم و تربیت نامگذاری شده است.

وی، عنوان 15 اردیبهشت را معلم، پرچمدار فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد و اظهار داشت: 16 اردیبهشت نیز به عنوان معلم، وحدت‌آفرینِ هویت‌بخش نامگذاری شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: 17 اردیبهشت به عنوان معلم، محور تحول و تربیت تمام‌ساحتی و 18 اردیبهشت نیز به عنوان معلم، پیشران جامعه دانش‌بنیان نامگذاری شده است.

اسماعیلی با اشاره به وجود 49 معلم شهید و 500 دانش‌آموز شهید در استان زنجان تصریح کرد: به مناسبت هفته معلم 34 عنوان برنامه در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به برگزاری پویش سپاس معلم در استان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: در این پویش دل نوشته و خاطرات دانش‌آموزان از طریق شبکه شاد جمع‌آوری و از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

وی به فعالیت معلمان خیر در استان اشاره کرد و گفت: معلمان خیر در استان با اختصاص بخشی از حقوق خود از دانش‌آموزان نیازمند حمایت می‌کنند.

اسماعیلی به تبیین اندیشه‌های شهید مطهری در شبکه شاد اشاره کرد و افزود: مسابقه کتابخوانی برای فرهنگیان و دانش‌آموزان و فراخوان خاطرات فرهنگیان در دو سال اخیر برای این هفته پیش‌بینی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه با فروش زمین‌های آموزش و پرورش نهایت 5 مدرسه بتوان ساخت، اضافه کرد: در زمان مدیریت بنده زمینی فروخته نشده اما مدارس روستایی در سال‌های گذشته در ابهر و ایجرود فروخته شده که مبلغ آن 475 میلیون تومان است که در قالب فصول مشخص به استان ابلاغ خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه حضوری شدن مدارس بعد از 2 سال در 14 فروردین امسال، اتفاق مبارکی بود که افتاد، گفت: در خصوص حضوری شدن مدارس، تابع مصوبات و تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

وی با بیان اینکه امروز شاهد کاهش آمار فوتی‌ها و حتی مبتلایان به کرونا هستیم که امیدواریم این روند به صفر برسد، اظهار داشت: وضعیت را به‌طور مرتب رصد می‌کنیم و اگر اتفاق معناداری در مدارس بیفتد حتما به معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل اعلام می‌شود تا ورود کنند.

اسماعیلی افزود: در هفته 2 تا 3 بار از دانشگاه علوم پزشکی استان، وضعیت منحنی کرونا استعلام می‌شود چرا که دانش‌آموزان و معلمان، عزیران ما هستند و سلامتی آن‌ها برای ما اهمیت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا