با ما همراه باشید

اقتصاد

اجرای هر پروژه‌ای منوط به مصوبه شورای برنامه ریزی است

استاندار زنجان گفت: اجرای هر نوع پروژه از سوی دستگاه‌های اجرایی در استان منوط به تصویب آن در شورای برنامه ریزی استان است و اقدام خارج از شورای برنامه ریزی نباید انجام گیرد که مشکلاتی به دنبال دارد.

منتشر شده

در

اجرای هر پروژه‌ای منوط به مصوبه شورای برنامه ریزی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: دبیران کارگروه‌های مجموعه تلاش کنند در موعد مقرر جلسات برنامه ریزی شده طی سال جاری که افزایش ۲۰ درصدی دارد را برگزار و بیش از گذشته به این مورد توجه کنند.

وی اظهار داشت: بر این اساس باید در سال جاری حرکت ها در این خصوص جدی تر و عملیاتی تر باشد که با توجه به تعدد جلسات معاونان استانداری استان نیز باید پیگیر تشکیل جلسات بوده و این مهم را به دقت رصد کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه در بحث تبصره ۱۶ اعتبار فوق العاده‌ای به این استان در سال جاری اختصاص یافته است، ادامه داد: تبصره های دیگری که از سوی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح شد بیانگر اهمیت این موضوع است.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا باید یک برنامه اجرایی و راهکار عملی مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: با توجه به مبلغ بالای اختصاصی از محل تبصره ۱۶ باید نظارت و کنترل لازم تا تحقق آن انجام گیرد.

استاندار زنجان به موضوع مهم آمایش سرزمین استان نیز اشاره کرد و گفت: این مهم در استان در چند دوره زمانی به طول کشید، تا در نهایت به جمع بندی کامل رسیده که برای نحوه اجرایی شدن آن نیز باید طراحی لازم انجام گیرد.

وی با بیان اینکه برای عملیاتی شدن فرمایش رهبری در سال جاری باید طرحی تدوین شود، اضافه کرد: مقرر بود افرادی به این مهم مبادرت و علاوه بر آن گزارش عملیات سال گذشته را تهیه و به مردم اطلاع رسانی کنند که امیدواریم انجام گیرد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تحقق این موارد طی جلسه ای با حضور متولیان امر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، ادامه داد: برای پیگیری اصولی یک اقدام برنامه ریزی، نقشه راه و طراحی لازم است و علاوه بر آن از سرعت و دقت لازم باید برخوردار باشد تا بتوان آن را عملیاتی کرد.

حقیقی با تاکید بر اینکه انجام چنین اقدامی در ساعات اداری امکان پذیر نیست، افزود: در این زمینه باید وقت کافی برای انجام این مسائل را لحاظ کرد تا به جمع بندی نهایی رسید.

وی با اشاره به اینکه در وظایف محوله نباید با هیچ دستگاه اجرایی شوخی کرد و اشکالات باید گفته شود، اظهار داشت: طبق گزارش اعلام شده دستگاه‌های اجرایی که نتوانستند اعتبار لازم جذب کنند یا بر اساس وظیفه اعلامی آن، را انجام نداند بر مبنای جدول ارائه شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی مشخص خواهند شد.

حقیقی ادامه داد: استانهای دیگر در کشور هنوز موفق به دریافت اعتبار لازم برای پرداخت اضافی کاری کارمندان خود نشده اند.

وی با بیان اینکه عدم جذب اعتبار از سوی دستگاه اجرایی اقدامی ناخوشایند محسوب می شود، اضافه کرد: اقداماتی که توسط بنیادهای مختلف در این استان انجام یا در حال آغاز بوده از سوی معاونت های مختلف استانداری مورد پیگیری قرار گیرد.

حقیقی خاطرنشان کرد: مجموع اعتبار تملک دارایی تخصیصی تبدیل شده نقد استان ۳۰۹ میلیارد تومان بوده و علاوه بر آن ۶۰۴ میلیارد تومان نیز با پیگیری انجام گرفته جذب شده است و بایددر پی اعتبارات ملی بود و به گونه ای کار سازی کرد که در این خصوص مشکلی ایجاد نشود.

وی همچنین پروژه های ۲۴ گانه مدارس استان را یادآور شد و گفت: اقدامی که در حوزه مسکن ملی انجام گرفته به ویژه ساخت فضاهای آموزشی این کارهای بزرگ محسوب می شود، به دلیل آنکه در این زمینه ۴۸۰ میلیاردتومان تفاهم نامه کار سازی شده که اغلب شهرک های فاقد فضای آموزشی باز می گردد و این موضوع اهمیت آن را نشان می دهد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

حکم قصاص قاتل محیط بانان زنجان اجرا شد

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: حکم قاتل دو محیط‌بان زنجانی که در هنگام تعقیب و گریز با شکارچیان با تیر جنگی آن‌ها به شهادت رسیدند اجرا شد.

منتشر شده

در

توسط

حکم قصاص قاتل محیط بانان زنجان اجرا شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام صادقی نیارکی اظهار داشت:در پی به شهادت رسیدن دو نفر از محیط‌بانان در حین انجام مأموریت در زنجان توسط افراد ناشناس، برای پیگیری بررسی موضوع و بازداشت مرتکبان دستورات فوری صادر شده بود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: در همین راستا نظر به حساسیت و آثار روانی و اجتماعی موضوع بر مردم ، پرونده مذکور در کم‌ترین زمان ممکن رسیدگی و حکم نهایی صادر و پس از تایید در دیوان عالی کشور صبح روز (دو شنبه دوم خرداد ماه 1401) در محل زندان مرکزی زنجان اجرا شد.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان ادامه داد: دستگاه قضایی استان در راستای اجرای عدالت و احکام اسلامی با جدیت و بر اساس قانون به وظیفه خود عمل خواهد کرد و نمونه بارز این امر اجرای همین حکم بود که با پیگیری‌های انجام شده توانستیم پرونده با فوریت رسیدگی و حکم اجرا شود.

 

ادامه مطلب

اقتصاد

تنها راه توسعه ارتباطات کشور، حمایت غیر شعاری از مجموعه مخابرات است

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه انجام و تکمیل پروژه ها در همه حوزه ها به خصوص توسعه شبکه فیبرنوری و افزایش کیفیت خدمات ارتباطی بدون در محوریت قرار گرفتن و حمایت واقعی از شرکت مخابرات ممکن نیست، اظهار داشت: مجموعه مخابرات با توجه به نقش اساسی و زیرساختی خود، رکن اصلی ارتباطات کشور بوده و تنها راه توسعه همه جانبه ارتباطات کشور، حمایت غیر شعاری و حقیقی از مجموعه مخابرات ایران است.

منتشر شده

در

توسط

تنها راه توسعه ارتباطات کشور، حمایت غیر شعاری از مجموعه مخابرات است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا بیدخام با بیان اینکه ضربه ای بزرگ به توسعه زیرساخت های ارتباطی کشور با ثابت ماندن تعرفه وارد شده است، اظهار داشت: در شرایط حاضر انتظار از مجموعه حاکمیتی ارتباطات کشور متفاوت است و اعلام اینکه در تحقق پروژه ملی فیبرنوری با مخابرات یا بدون مخابرات توسعه را پیش می بریم ، رجوع به روش های شکست خورده و سیاست های قبلی در حوزه ارتباطات کشور است.

وی افزود: انتظار این است که اگر حقیقتا توسعه واقعی مدنظر است، باید تحول اساسی در وضعیت همکاری با شرکت مخابرات ایران به عنوان متولی زیرساخت های حوزه ارتباطی کشور، صورت پذیرد و عدم انجام این مهم، باعث ایجاد چالش و بحران های اساسی در همه ذینفعان حوزه ICT خواهد شد.

بیدخام با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین پروژه های حوزه ارتباطات، توسعه و ارتقاء شبکه فیبرنوری به عنوان زیرساختی مطمئن برای ارائه سرویس های مختلف برای همه ذی نفعان است، گفت: تحقق این امر با تامین و حمایت واقعی از سوی وزارت ارتباطات امکان پذیر است و اگر این حمایت، تنها در حد حرف و شعار باقی نماند، توانمندی لازم در شرکت مخابرات برای اجرای این پروژه ملی وجود دارد.

ادامه مطلب

اقتصاد

افتتاح طرح‌های عمرانی روستای لگاهی در زنجان

منتشر شده

در

توسط

افتتاح طرح‌های عمرانی روستای لگاهی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،صبح امروز (۳ خردادماه) در افتتاح طرح‌های عمرانی روستای لگاهی با حضور نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن انجام شد.

گفتنی است روستای لگاهی با ۱۳۲ خانوار در شهرستان زنجان و بخش قره‌پشتلو واقع شده است. طرح هادی این روستا در سال ۱۳۹۹ بازنگری شده که شامل ۱۰ هزار و ۹۳۷ متر مربع آسفالت معابر، ۲۰۰ متر جدول‌گذاری و ۷۰۰ متر مربع سنگ‌فرش به ارزش ۲۴ هزار و ۷۱ میلیون ریال است.

 

 

 

ادامه مطلب

برترین ها