اجتماعی

اجرای طرح «دارویار» در زنجان

معاون غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اجرای طرح «دارویار» از ۲۳تیرماه در کشور، گفت: هدف این طرح افزایش تعداد داروهای تحت پوشش بیمه و کاهش هزینه‌های بیماران است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، دکتر علیرضا حقیقت در جلسه هماهنگی مدیران سازمان‌های بیمه‌گر معاونت غذا و دارو و موسسین داروخانه‌های استان زنجان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، با اشاره به اجرای طرح «دارویار»، در استان زنجان همزمان با کشور بر ضرورت اقدامات لازم از سوی داروخانه‌ها در این خصوص تاکید کرد.

وی مزایای اجرای این طرح را، بهره‌مندی همه دهک‌های درآمدی از یارانه، عدم پرداخت از جیب بیماران، اجرای بیمه همگانی سلامت برای افراد فاقد بیمه، برقراری پوشش بیمه‌ای برای داروهایی که پیش از این تحت شمول حمایت‌های بیمه‌ای نبوده، منطقی شدن تجویز  و مصرف دارو و حمایت ویژه از داروهای مصرفی بیماری‌های مزمن خاص و صعب‌العلاج عنوان کرد.

اجرای طرح «دارویار» با مشارکت اساتید برجسته‌

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم، در ویژه‌برنامه تلویزیونی صف اول شبکه خبر سیما در خصوص بررسی طرح جامع “دارویار”، با اشاره به ظرفیت خوب ایران در تامین دارو در کشور گفت: همواره این سوال مطرح بوده که چرا باید در کشور مشکل دارو داشته باشیم و چرا باید مردم ما در تامین دارو به مشکل بخورند؟ و به همین دلیل طرح دارویار شکل گرفت.

دکتر بهرام عین‌اللهی افزود: اساتید برجسته‌ای را در این طرح شرکت دادیم و بررسی جوانب و کارهای کارشناسی طرح هم، نزدیک به ۱۰ ماه زمان برد.

وی یادآور شد: قدمت ما در داروسازی به سال‌ها قبل باز می‌گردد و نزدیک به یک قرن تجربه داروسازی داریم.

گفتنی‌ست با اجرای طرح «دارویار»، ۱۰۰ داروی پرمصرف جدید و ۳۶۶ داروی ضروری بیماری‌های مزمن تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا