با ما همراه باشید

اجتماعی

اجرای بیش از 7 هزار کیلومتر شبکه گاز در استان زنجان

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: توسعه شبکه گازرسانی در تمام شهرها و روستاها ادامه دارد و تاکنون نزدیک به ۷ هزار و ۱۱۴ کیلومتر شبکه‌گذاری در نقاط مختلف استان زنجان اجرا شده است.

منتشر شده

در

اجرای بیش از 7 هزار کیلومتر شبکه گاز در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با بیان اینکه یکی از اثرات منفی احتراق ناقص، علاوه بر بار اقتصادی ناشی از سوخت ناقص سوخت های فسیلی؛ تولید گاز مونوکسید کربن است که این گاز تاثیر زیان باری بر سلامت انسان و محیط زیست دارد؛ اظهار داشت: در این دوره های آموزشی – پژوهشی که با حضور نمایندگان، کارشناسان و مسئولین انرژی سازمان نظام مهندسی، روسای واحدهای اندازه گیری، توزیع گاز و بهینه سازی مصرف گاز و امور HSE برگزار شده است؛ زوایای مختلف آسیب گاز مشعل بر محیط ‌زیست بررسی و تا حد امکان، جایگاه و وضعیت آلاینده های زیست محیطی؛ و راه های پیشگیری از آنها به صورت حضوری بررسی ‌شد.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه تلاش در راستای کاهش مصرف انرژی می‌تواند علاوه بر منافع اقتصادی، اقدامی اساسی در جهت کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی باشد؛ افزود: اجرای برنامه‌های مدیریتی مناسب در سایه تحقیق و پژوهش و تبادل اطلاعات دستگاه های اجرایی مختلف؛ گامی موثر و اساسی در این مسیر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان ابراز داشت: مبحث تخلیه گازهای حاصل از احترق و مباحث مربوط به دودکش ها یکی از موارد مهمی است که در خصوص احتراق کامل در دیگ ها، کوره هاو بویلرها بوده و تخلیه مناسب گازهای حاصل از احتراق نقش مهمی در احتراق کامل و کاهش آلاینده های زیست محیطی دارد.

گفتنی است: معرفی استانداردهای دودکش در ایران و جهان، الزام به استفاده از دودکش های دوجداره و عایق دار، معرفی جنس دودکش ها و عوامل موثر بر انتخاب آن، کاربرد دودکش ها بسته به نوع سوخت و دمای احتراق، وجود و عدم وجود سولفور در گازهای حاصل از احتراق، عوامل موثر در دودکش های چگالشی بر پایه کنترل دمای نقطه شبنم گاز حاصل از احتراق، انواع عایق کاری و عایق های مورد استفاده در دودکش ها، تست های مربوط به دودکش مانند: تست تحمل بار، تست خوردگی، تست انتقال حرارت، انواع و چگونگی کاربرد اتصالات در دودکش ها، تأثیر عملکرد دودکش در احتراق کامل و پارامترهای مربوطه محل تست و آنالیز گازهای خروجی احتراق در دودکش و بررسی عوامل و نوع گازهای( CO2 ، CO و O2) پارامترهای تنظیم بودن و کامل بودن سیکل تولید حرارت در دیگ ها، انتقال کامل حرارت، بررسی و آنالیز دمای گازهای حاصل از احتراق و عوامل موثر بر آن و حداکثر دمای خروجی دودکش سیستم های حرارتی و

نقش دودکش حرارتی در مباحث ایمنی گاز و استفاده بهینه انرژی از مهم ترین مباحثی است که توسط 20 کارشناس مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان اعلام کرد: فرآورده کاغذ توالت با نام تجاری پینک واش فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ادامه بازرسی های میدانی از واحدهای صنفی استان که توسط بازرسان استاندارد استان صورت می پذیرد، فرآورده کاغذ توالت با نام تجارتی پینک واش، شناسایی شد که فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند: كليه محصولات توليد داخل مشمول مقررات استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي در زير نشان استاندارد بوده و همشهریان محترم با ارسال اين كد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعات لازم در خصوص واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي محصول را کسب نمایند و در صورت مشاهده محصولات غیر استاندارد و فاقد کیفیت موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها