اجتماعی

اجرای بیش از 270 هکتار کشت قراردادی گندم در استان زنجان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: تاکنون بیش از 270 هکتار کشت قراردادی گندم آبی سال زراعی 1402–1401 در استان زنجان اجرا شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی اظهار داشت: کشت قراردادی 270 هکتار توسط 22 نفر از گندمکاران به ثبت رسیده و از مزایای کشت قراردادی گندم آبی استفاده می کنند.

وی عنوان کرد: با حضور کارشناسان پهنه بندی و ترویج اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی کشت قراردادی برای بیش از 70 نفر در شهرستان های خدابنده و سلطانیه کرده ایم و انتظار داریم طرح کشت قراردادی با استقبال گندمکاران روبرو شود.

زمانی گفت: در صورت استفاده گندمکاران از کشت قراردادی به ازای هر تن گندم مبلغ 100 هزار تومان هزینه حمل اختصاص داده می ‌شود

وی گفت: کشاورزان در مرحله اول میبایست با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی، اطلاعات خود را در سال زراعی 1402-1401 ثبت کنند و با نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی با استفاده از گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، بر اساس کد ملی و شماره همراه اول متعلق به خود از طریق نشانیGTC.ir  قابل دسترس می باشد.

زمانی بیان کرد: کشاورزان پس از عقد قرارداد توسط برنامه کاربردی و ارجاع قرارداد به بانک، می توانند به ازای هر هکتار 3 میلیون و 300 هزار تومان تا سقف 100 میلیون تومان از تسهیلات بانک کشاورزی استفاده کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: کشاورزانی که قبلا اقدام به کشت محصول گندم آبی نموده باشند و هم اکنون نسبت به انعقاد قرارداد کشاورزی گندم اقدام و تایید نمایند، در زمان سرک فقط کود پتاسه به میزان تخصیص سازمان جهاد کشاورزی استان و حواله کشاورز، صادره توسط مراکز خدمات پس از تائید استعلام دریافتی توسط کارگزار از پنجره واحد کشاورزی، تحویل کشاورز خواهد شد.

وی با بیان اینکه خرید محصول و پرداخت به موقع وجه محصول خریداری شده به تولیدکنندگان طبق قرارداد امکان پذیر است، گفت: یکی دیگر از مزایای کشت قراردادی، پرداخت کرایه حمل گندم به کشاورزان از مزرعه تا مراکز تحویل گیری می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا