اجتماعی

اتوبوس‌های شهری برای معلولین مناسب‌سازی می شود

سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 10 خط ویژه در شهر زنجان وجود دارد و یک اتوبوس ویژه معلولین مناسب سازی شده است، گفت: شماره گذاری 3 دستگاه اتوبوس دیگر نیز در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، داود نوری با اشاره به اینکه از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در راستای حضور فعال معلولین در سطح شهر، بحث مناسب‌سازی در بخش‌های مختلف است، اظهار داشت: در همین راستا و با هدف رفاه حال و همچنین ارتقاء حضور معلولین در سطح شهر اقدام لازم در جهت استفاده این قشر از ناوگان حمل و نقل عمومی فراهم شده است.

سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان عنوان کرد: شهرداري وضعيت فيزيكي اتوبوس‌هاي موجود كه قابل استفاده براي جانبازان و معلولين نمی‌باشد را دغدغه خود ميداند و به همين منظور اقدام به تغيير و بهينه كردن اتوبوس هاي موجود كرده و مطابق با نوع نياز و استفاده عزيزان تعدادي اتوبوس تأمين و تجهيزات موردنياز براي استفاده اين طيف از جامعه را آماده نموده است.

وی از اختصاص اتوبوس‌های ویژه تردد معلولین در سطح شهر خبر داد و افزود: در حال حاضر 10 خط ویژه در شهر زنجان وجود دارد و یک اتوبوس ویژه معلولین مناسب سازی شده است.

نوری با اشاره به اینکه شماره‌گذاری سه دستگاه اتوبوس دیگر ویژه معلولین در دست اقدام است، اضافه کرد: این اتوبوس‌ها دارای رمپ و فضایی برای ایستادن معلولین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا