اجتماعی

ابلاغ 60 پایه تشویقی برای اساتید دانشگاه‌های کشور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر تقویت پایه های تشویقی اعضای هیات علمی کشور گفت: ۶۰ پایه تشویقی برای اساتید دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است که به زودی ابلاغ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست صمیمی با مسوولان دانشگاه زنجان، اظهار داشت: بخشی از مشکلاتی که طرح شد نیاز به این دارد که در هئیت دولت و در کلان ملی مطرح و بررسی شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه بحث تغذیه دانشجویان، مشکلات خوابگاه دانشجویی و ایاب و ذهاب جزء مواردی است که باید در کلان ملی مطرح و به آن توجه ویژه‌ای شود، افزود: البته یک سری هم موارد دست خود ما است که درصدد هستیم حل‌ و فصل کنیم.

وی با بیان اینکه تاسیس پردیس علم و فناوری دانشگاه زنجان که مجوز آن دست وزارت علوم است که سعی می‌کنیم مجوزش را صادر کنیم، ادامه داد: البته با این شرط که زیر ساخت‌‌های آن از جمله آب و برق و گاز توسط نهاد‌های مربوطه صادر و شهرداری نیز همکاری کند.

زلفی گل با اشاره به محدودیت بودجه پارک علم و فناوری استان زنجان اشاره کرد و افزود: در این زمینه می‌توانید از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی استفاده کنید، البته وزارت علوم هم در این زمینه همراهی‌های لازم را خواهد داشت.

وزیر علوم به مشکلات کار ورزی دانشجویان رشته کشاورزی و علوم پایه اشاره کرد و اظهار داشت: این مورد هم حتما باید در هئیت دولت مطرح شود.

وی به عدالت در پرداخت حقوق‌های اعضای هئیت علمی دانشگاه‌ها که در دست اجرا است، اشاره کرد و گفت: فعالیت‌ها و موقعیت‌هایی که اعضای هییت علمی دارند یکی نیستند، از این رو 60 پایه تشویقی در نظر گرفته شده که ابلاغ می‌شود و همکارانی که در شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کنند می‌توانند چند پایه و حتی تا 10 پایه تشویقی را دریافت کنند.

زلفی گل با بیان اینکه دانشگاه زنجان در خیلی از زمینه‌ها این ظرفیت‌ها را دارد، گفت: این دانشگاه در خیلی از زمینه‌ها در کشور منحصر به فرد است و بنده فکر می‌کنم دانشگاه زنجان سال‌های درخشانی را در پیش رو خواهد داشت.

وزیر علوم در پایان گفت: دانشگاه زنجان بستر و ظرفیتی که دارد که مستحق تبدیل شدن به یک دانشگاه برتر بین المللی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا