اجتماعی

آماده باش 19 پایگاه امدادی استان زنجان در ایام نوروز

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سیدقاسم موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح 20 روزه سلامت جمعیت هلال احمر در استان، اظهار داشت: طی اجرای این طرح امدادگران هلال احمر خدمات متنوع امدادی به آسیب دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه در این طرح 10 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ثابت و 8 اکیپ پشتیبان امدادی درشعب جمعیت فعالیت دارند ادامه داد: 18 دستگاه آمبولانس ، 6 دستگاه خودروی نجات ، 14خوردوی پشتیبان ، 9دستگاه موتور آمبولانس ، 3 دستگاه خودرو چند منظوره ، یک دستگاه خودرو ارتباطات و3 دستگاه خودرویونیماک ، بیدفورد و باب کت در این ایام آماده بکارگیری برای امداد رسانی به حادثه دیدگان است.

مدیرعامل هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه در طرح سلامت نوروزی امسال نیز 285 نجاتگرو پرسنل امدادی ارائه خدمت می‌کنند افزود: این نیروها در قالب تیم عملیاتی شامل تیم های مستقر در پایگاه‌های سطح استان، تیم امداد کوهستان ، واکنش سریع، آنست و ارتباطات، به ارائه خدمات امدادی می‌پردازند.
موسوی افزود:‌ آمادگی جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به هر نوع حادثه جوی، ترافیکی و … احتمالی به شکل صددرصدی در ایام نوروز نیز ادامه خواهد داشت.
وی افزود : به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مردم باید از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند .

مدیرعامل هلال احمر استان زنجان از استمرار طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در ایام نوروز با هدف اجرای طرح ناظران سلامت گفت : در این طرح ارزیابی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی، ادارات، مراکز ارائه خدمات مردمی، نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار با بهره‌گیری از لیست‌های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته، انجام خواهد شد .

این مقام مسئول گفت: مرکز کنترل و فرماندهی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان با شماره ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعت آماده ارائه خدمات به هموطنان در سطح استان زنجان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا