اقتصاد

آغاز خرید تضمینی کلزا در زنجان به قیمت ۲۳ هزار تومان

مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: با هدف تشویق کشاورزان به کشت محصولات اساسی، قیمت خرید تضمینی کلزا به ۲۳ هزار تومان برای هر کیلوگرم افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی با اشاره به افزایش 8 هزار تومانی خرید تضمینی کلزا، اظهار کرد: امسال هشت مرکز خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا و گلرنگ در شهرستان‌های ابهر، خرمدره، طارم هرکدام یک مرکز و در خدابنده و زنجان نیز هر کدام ۲ محل آماده خرید این محصول از کشاورزان شده است.

زمانی افزود : با توجه به شرایط آب و هوایی خرید دانه روغنی کلزا در شهرستان طارم آغاز شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: هم اکنون هر کیلوگرم دانه‌ روغنی کلزا از کشاورزان استان ۲۳ هزار تومان به صورت تضمینی و با نرخ مصوب دولتی خریداری می شود.

به گفته زمانی، پیش از این نرخ خرید دانه‌ روغنی کلزا در این استان از کشاورزان ۱۵ هزار تومان تعیین شده بود که روزهای گذشته این مبلغ افزایش یافت.

وی گفت: پیش بینی می‌شود خرید دانه روغنی کلزا در استان زنجان حدود ۶۴۰ تن باشد و بیشترین خرید نیز در شهرستان های خرم‌دره و خدابنده انجام ‌شود.

زمانی اضافه کرد: برداشت محصول کلرنگ نیز از اواخر تیر و اوایل مرداد ماه آغاز خواهد شد.

گفتنی است سالانه دانه های روغنی تولید شده توسط غله و خدمات بازرگانی استان زنجان به صورت تضمینی و با نرخ دولتی خریداری و به کارخانه های روغن کشی ارسال می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا